• Kamarádské preventivní programy

V pondělí 25. 10. 2021 se žáci obou tříd zúčastnili preventivních programů, které byly zaměřeny na kamarádství. Společně s paní lektorkou jsme si povídali, hráli hry, zpívali a zkoušeli různé modelové situace, které se nám v životě mohou přihodit. Všichni jsme si uvědomili, jak moc je pro nás kamarádství důležité a potřebné.

• Drakiáda na Veselé

I přes nepříznivou předpověď počasí se nám podařilo uspořádat dětmi oblíbenou „Drakiádu“, která se uskutečnila 21.10.2021 na fotbalovém hřišti. Vítr nám hezky foukal a tak se do výšky vzneslo mnoho pestrých draků, kteří byli krásně vidět už z dálky. Děti si i pochutnaly na drobném občerstvení, které jim přichystaly maminky z Unie rodičů a už teď se všichni těší na další rok.

Unie rodičů

• Návštěva knihovny

V rámci hodin českého jazyka jsme se v pátek 22. října vypravili do místní knihovny. Přivítala nás usměvavá paní knihovnice, která dětem představila několik knižních novinek, které jsou v knihovně k zapůjčení. Dále děti seznámila s tím, jak se v knihovně máme chovat, a také jak funguje samotné půjčování knih. Děti paní knihovnici povyprávěly o tom, jaké knihy rády čtou, co je baví. Mnoho dětí využilo situace a vypůjčily si některé knihy. Jako paní učitelky jsme velmi rády, že děti mají o čtení a knihy takový zájem. Jen tak dál!

Kristýna Goišová

• Den stromů ve veselé škole

Den stromů je svátek, který se slaví ve více než 40 zemích světa. I my na naší veselé škole jsme se těchto oslav zúčastnili, a to ve středu 20. října. Všechny paní učitelky se ve výuce zaměřily na práci, která se tematicky týkala stromů. V rámci předmětů prvouky a přírodovědy jsme se všichni vydali do okolí Veselé, kde jsme si povídali o stromech a podzimu. Nechybělo také kreslení v přírodě, děti ztvárňovaly to, co vidí kolem sebe. Na vycházce si měli žáci všímat barevností, které nám podzim přináší. Společně sbírali různé druhy přírodnin a rozdělovali je podle barev. V rámci hudební výchovy jsme se také naučili novou písničku Stromy od pánů Svěráka a Uhlíře.

Tento den jsme si všichni skvěle užili a pochopili jsme, jak moc jsou pro nás a naši planetu Zemi stromy důležité. Těšíme se, až se nám podaří nějaké stromy na Veselé vysadit.

Vaše paní učitelky Kristýna, Martina, Petra a Gabriela

• Kroužky konečně v plném proudu!

V letošním školním roce se nám v naší škole podařilo otevřít několik kroužků. Z projektu Šablon je financován Klubík deskových a logických her a Posezeníčko, ve kterém děti procvičují učivo zábavnou a hravou formou. Každé středeční odpoledne děti mohou roztančit své boky pod vedením maminky Danky Křížkové. Mnohokrát děkuji všem vedoucím za jejich přípravu a čas, který dětem věnují.

• Drakiáda - 21. 10. 2021

Unie rodičů

• Září v naší veselé družince 😊

V měsíci září jsme společně s dětmi zažívali mnohá dobrodružství. Spoustu času jsme strávili na školní zahradě, školním hřišti a také jsme podnikli několik procházek po okolí. Zaměřili jsme se na dopravní výchovu, a během procházek jsme pozorovali dopraví značky. Navštívili jsme také místní les, ze kterého jsme si odnesli zajímavé přírodniny pro výrobu podzimních palet.  Společně jsme se také vydali pozorovat kravičky, koně, a jiná zvířata. Naslouchali jsme zvukům přírody a hráli spoustu her, jak na procházkách, tak na školím hřišti. Při nepříznivém počasí jsme trávili čas ve družince, kde děti tvořily vlastní karty, do kterých budou v průběhu školního roku sbírat razítka. Dále jsme vyráběli draky, vlastní dopravní značky, tvořili pravidla chování, kreslili, vykreslovali a společně si hráli.

Gabriela Pátková

• Prvňáčkům jde práce od ruky

Prvňáčci dělají pokroky každým dnem. Už se učí čtvrté písmeno, tvary si trénují na interaktivní tabuli, na ,,šlapkách“ (po kterých dětí chodí a čtou), vyrábí obrázková písmena a skládají je z víček. Taky zkoušíme psát první slabiky a slova. V matematice rozvíjíme i logické myšlení, např. pomocí výukové hry: AUTOBUS.

• POZOR ZMĚNA ! Přerušení provozu MŠ pouze 29. 10. 2021

• V souladu s ustanovením, §3 odst. 2 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, a po projednání se zřizovatelem rozhodla ředitelka o přerušení provozu mateřské školy, jejíž činnost vykonává Základní škola a Mateřská škola Veselá, okres Zlín, příspěvková organizace.

Po projednání se zřizovatelem a firmou provádějící opravu vzduchotechniky bude provoz MŠ přerušen pouze v pátek 29. 10. 2021.

Provoz bude opět zahájen v pondělí 1. 11. 2021.

Změna termínu přerušení MŠ.pdf​​​​​​​

Děkuji za pochopení.

• Dětský klub na Veselé

S novým školním rokem se na Veselé opět otevřel Dětský klub ve spolupráci s Komunitní školou Kašava. Klub je financován z projektu EU pro podporu zaměstnaných rodičů a mohou ho navštěvovat děti od 1. do 5. třídy.

Během společných setkání hrajeme s dětmi hry, luštíme šifry, hledáme poklady, chodíme do lesa, tvoříme a rozvíjíme další různé dovednosti. Na posledních schůzkách jsme vyrobili skvělé létající talíře a krásné kytičky ze spadaného listí.

Těším se na další společná setkání. :-)

Karolína Chmelařová, pečovatelka Dětského klubu