• PF 2024

• Do nového roku Vám přejeme spoustu radosti, štěstí, lásky a především pevné zdraví.

Všechny děti a zaměstnanci ZŠ a MŠ Veselá

• Vánoční čas ve škole

Poslední školní den před Vánocemi na děti čekalo pod stromečky spoustu překvapení. Mezi dárky děti našly nové hry, iPady, sluchátka, slovníky, terárium pro želvu a mnoho dalších věcí, ze kterých měly obrovskou radost. Společně jsme si zazpívali, uvařili čaj, ochutnali cukroví a užili si vánoční atmosféru. Nakonec jsme měli výborný “štědrovečerní” oběd, za který moc děkujeme paním kuchařkám.

• Vánoční koledování

I v letošním roce jsme dodrželi každoroční tradici koledování po obci. Počasí nám příliš nepřálo, ale to nás neodradilo od přání a poděkování všem, kteří Veselé škole pomáhají a spolupracují s ní. Děti zazpívaly koledy a předaly vyrobené dárečky. Všem moc děkujeme za výslužku.

Všechny děti a paní učitelky z Veselé

• Beseda s panem farářem Lukášem Jamborem

Dneska k nám do školy přišel pan farář a byla to velká zábava. My jsme šli do 2. třídy, nosili jsme tam části koberce, aby bylo více místa. Pan farář přišel a my jsme ho pozdravili. Ptal se nás, jestli oslavujme naše vlastní narozeniny, a proč. Potom se zeptal, jestli rádi oslavujeme cizí narozeniny, a pak, proč slavíme Vánoce. Pan farář vymyslel hru, kde vyprávěl příběh o narození Ježíška a dával k tomu na tabuli slova, která po skončení příběhu zamíchal. My jsme udělali skupiny dvou nebo tří žáků a pan farář se ptal na otázky z příběhu. Za správnou odpověď obdržela skupinka klíč. Každá skupinka měla 1 klíč a celkem všichni odpověděli správně, potom jsme panu faráři zazpívali písničky jako třeba Adventní čas a on nám dal čokoládu za odměnu, že jsme získali všechny klíče v té hře. Po besedě jsme čtvrťáci a páťáci odešli zpátky do 3. třídy posvačit.

Dominik Gregořík

Po besedě s panem farářem Jamborem ze slušovické farnosti jsme se vydali nakrmit naše lesní kamarády, aby neměli v tomto období prázdná bříška.

• Pyžamový den

V předvánočním týdnu jsme si už v úterý udělali pohodičku a učili jsme se tak trochu v neformálním oblečení. Taková písemka v pyžamu se píše hnedka lépe😊. Tyto dny, kdy se můžeme učit v něčem jiném než obvykle, máme moc rádi a vždy se na ně těšíme.

• Vánoční nadílka v MŠ

Dne 18. 12. za dětmi do mateřské školy přišel Ježíšek a nadělil spoustu krásných dárků. Povídali jsme si o vánočních zvycích, tradicích, rozkrojili jablíčka, pouštěli lodičky z ořechových skořápek a pojídali vlastnoručně upečené vanilkové rohlíčky.

Přejeme všem krásné Vánoce.

• Listopad ve školní družině

V listopadu jsme se společně s dětmi vydali v naší celoroční hře na ostrov bádání a objevování. Pomocí iPadů jsme hledali různé pokusy, děti si sepsaly potřebné suroviny, postup a poté jsme pokusy ověřovali. Také jsme vyráběli domácí plastelínu, umělý sníh, sliz nebo malovali holicí pěnou. Děti si vymyslely vlastní divadelní a taneční představení, které zahrály ostatním spolužákům. Využili jsme hezkého podzimního počasí a zahráli jsme si na zahradě pohybové hry, přírodní pexeso, malovali obrazy nebo vyráběli z listů. V závěru měsíce jsme tvořili výrobky na prodej na vánoční jarmark. Háčkovali jsme podtácky, pletli jsme klíčenky, zalévali svíčky, motali stromečky z provázků a korálků, sušili pomeranče a spoustu dalšího. Těšíme se na další dobrodružství.

Vychovatelka Karolína Chmelařová

• Rozsvěcování vánočního stromečku

• Tak jsme zase po roce, dne 8. 12., rozsvítili vánoční stromeček před naší školou. Pro tuto událost si připravily děti ze školky i školy krátké vystoupení. Kromě společných písní se představilo i Veselé divadélko pod vedením paní Večeřové, a také kroužek flétniček. Po skončení vystoupení bylo možné se občerstvit například zabijačkovými dobrotami, svařákem či sladkou waflí nebo zakoupit ručně dělané výrobky. Celá akce se vydařila díky výborné spolupráci zaměstnanců obce, SDH, Unii rodičů a školy. Sestřih z vystoupení dětí můžete zhlédnout ve videu. Všem zúčastněným děkujeme za společně strávený adventní čas, kéž nás připraví na dobu vánoční, jak zaznělo v poslední písni...

• Sněhová nadílka

Z nebeské krajiny se na nás v minulém týdnu sesypala sněhová nadílka. Této skutečnosti jsme museli patřičně využít, a proto jsme se vydali na nedaleký kopec otestovat všemožné povozy. Někteří se dali i do stavění sněhuláka. Tento společný čas jsme si radostně užili a doufáme, že se z bílé krajiny budeme radovat i na Vánoce.

• Mikulášská nadílka

Dnes k nám opět po roce zavítal Mikuláš s andělem a čertem. Nebeská návštěva obdarovala po vzoru sv. Mikuláše všechny děti ve škole i školce. Ty měly z nadílky radost. Jako poděkování této vzácné návštěvě pak děti zarecitovaly básničku a starší zazpívaly. Děkujeme Unii rodičů za zajištění celé akce.

• Vítání občánků

I v letošním školním roce jsme se zapojili do Vítání občánků obce Veselá. To první proběhlo 26. listopadu v Centru volného času. Tentokrát naše děti přivítaly celkem 3 děťátka. Rodiče si poslechli básničky a několik písniček. Vše se moc podařilo a všichni si zaslouží velkou pochvalu.

Paní učitelka Kristýna Goišová

• Divadelní přestavení

Ve středu 29.11. se žáci 3., 4. a 5. ročníku vypravili na divadelní představení do Zlína. V divadle na Malé scéně jsme mohli zhlédnout představení O kocouru Mikešovi, které sklidilo velký úspěch.