• Září ve školní družině

Je tu konec září a my jsme ve družině zažili spoustu zážitků. Na začátku měsíce jsme přivítali prvňáčky ve družině, seznámili jsme se, vytvořili si pravidla a povídali si o bezpečnosti ve škole i okolí školy. V průběhu měsíce jsme pak společně tvořili obrázky z písku, vyráběli skákací balónky, malovali barvičkami na sklo, postavili stavby z lega a magnetické skládačky, zahráli jsme si na rodinu, povídali si, relaxovali, skládali puzzle, hráli deskové hry, postavili domečky z dek a za hezkého počasí strávili odpoledne na zahradě.

Karolína Chmelařová, vychovatelka

• MŠ - Ovoce na naší zahradě

Minulý týden v mateřské škole měl téma Ovoce na naší zahradě. Děti si povídaly o ovoci, které najdou na svých zahradách, modelovaly z plastelíny košíky s ovocem, kreslily ovocné stromy, počítaly jablíčka, cvičily a na procházce po Veselé pozorovaly stromy s různými plody, které na nich rostou. Dokonce si  zahrály i na pohádku O veliké řepě.

• Pozor změna termínu Drakiády

• ‼️POZOR ZMĚNA TERMÍNU‼️

Z důvodu nepříznivého počasí je zítřejší Drakiáda přeložena na příští neděli 9. 10. 2022 od 14:30 hod. na fotbalovém hřišti. Snad nám počasí bude přát.🌞

Unie rodičů

• Třídní pravidla

Od začátku školního roku se všechny ročníky věnují tvorbě třídních pravidel. Žáci pravidla vymýšlí samostatně a rozhodují také o tom, jaké bude jejich výtvarné zpracování. Pravidla se nejčastěji věnují tomu, jak se budeme chovat k sobě navzájem či jak budeme fungovat ve třídách. Tvorba těchto důležitých myšlenek zabere vždy podstatnou část začátku školního roku, avšak učitelky i žáci považují pravidla za důležitou součást každé třídy.

Letos se na naší škole podařilo vytvořit několik pravidel. První třída zvolila název Lesní pravidla, druhá třída pojmenovala svá pravidla Pravidla veselých planetek a nejstarší žáci zvolili název Veselé včelky.

Doufáme, že se žáci vytvořenými pravidly budou řídit nejen ve škole, ale i v životě.

• Informativní schůzka - MŠ

srdečně Vás zveme na informativní schůzky v MŠ, které se budou konat ve čtvrtek 15. 9. 2022 od 15:30 do 16:15.

Těšíme se na společné setkání!

• Začátek roku v MŠ

Nový školní rok začínáme v mateřské školce zvesela! Scházíme se skoro v plném počtu, postupně se seznamujeme s novými kamarády a tvoříme společně pravidla. Hrajeme si ve třídě i venku na zahradě a moc nás to baví. Stará se o nás paní učitelka Lenka, Věrka a nově i paní asistentka Karolína.

• Výuka náboženství

• Výuka náboženství bude probíhat každé pondělí v čase od 14:00 - 14:45 v učebně II. třídy.

Zahájení výuky v pondělí 12. 9. 2022. Vyplněné přihlášky mohou děti odevzdávat třídním učitelkám.

I v letošním roce se na Vás těší sr. Adéla Feitová.

• Informativní třídní schůzky

srdečně Vás zveme na první informativní schůzky, které se budou konat ve středu 7. 9. 2022 od 16:00 hod.

Těšíme se na společné setkání!

• Seznamovací den

Druhý školní den se nesl v duchu seznamování. Po zahájení ve třídách jsme se vydali na procházku do lesa, kde jsme v týmech postavili obydlí pro lesní zvířátka. Nakonec jsme otestovali jejich bytelnost před větrem, krupobitím a deštěm.

Některé děti odpoledne zůstaly již v družině a společně si hrají.

• První školní den ve Veselé škole

Tak nám ty prázdniny utekly jako voda a my jsme se všichni mohli opět potkat na zahradě v naší krásné Veselé škole. Paní ředitelka Petra s úsměvem přivítala žáky, rodiče, zaměstnance školy, pana starostu, a zejména pak ty, z kterých se dnešním dnem stali opravdoví velcí školáci.

Šest malých prvňáčků si odneslo dárečky od školy i poukaz na nákup školních pomůcek od pana starosty. Po přivítání se společně s paní učitelkou Martinou a rodiči odebrali do třídy, kde se z pyšného lišáka stal dobrák, který nás bude provázet celý školní rok 2022 / 2023.

Už teď se na celé dobrodružství moc těšíme a věříme, že spolu zažijeme krásné chvíle.