• Putování do Veselé perníkové chaloupky

FOTOGALERIE

Opět po roce na naší Veselé škole proběhl zápis dětí do první třídy. Tento netradiční zápis se uskutečnil ve čtvrtek 21. dubna 2022. K tomu, aby děti mohly od září usednout do školních lavic, musely splnit několik úkolů na pohádkových stanovištích.

V závěru jejich putování je čekalo překvapení v perníkové chaloupce. Úkoly byly zaměřeny na grafomotoriku, pohybovou činnost, jemnou i hrubou motoriku a další.

V naší fotogalerii se můžete podívat na to, jak celý zápis probíhal.

Děkuji všem zaměstnancům i žákům, kteří se na společném veselém odpoledni podíleli.

• Den Země

FOTOGALERIE

V pátek 22.4.2022 jsme s našimi dětmi ze ZŠ a MŠ Veselá oslavili svátek Den Země. Žáci 1.-5. ročníku napsali během první vyučovací hodiny krásné vzkazy naší Zemi. Poté jsme si nasadili pracovní rukavice, vzali pytle a všichni společně šli uklidit místní les. Nejen v lese, ale i po cestě do lesa jsme nasbírali několik odhozených odpadků. Pytle se nám postupně plnily. Také děti z MŠ posbíraly spoustu odpadků pohozených v okolí školy. Všichni byli moc šikovní a práce jim šla hezky od ruky.

• Fotbalový turnaj McDonald´s Cup

FOTOGALERIE

Ve středu 20. 4. 2022 se naši mladí fotbalisti zúčastnili turnaje v Lužkovicích. I přes velkou konkurenci všichni hráči bojovali do poslední chvíle o umístění na stupni vítězů. O krásné 3. místo nás připravil smolný gól v poslední vteřině závěrečného zápasu. I tak jsme si turnaj skvěle užili a těšíme se na další ročník.

Velmi děkujeme trenérům Tomášům – Křížkovi a Dujkovi za pomoc a podporu během celého turnaje a všem fanouškům za výbornou atmosféru.

Petra Slováčková, vedoucí týmu..:-D

• Matematické putování s předškoláky

Ve středu 13. dubna do školy opět zavítali předškoláci. Dnes jsme se zaměřili na geometrické tvary, barvy a počet prvků do 10. Děti s přehledem seřadily číslice od 0-10. Pomohly smutnému čarodějovi přijít na to, že se bez barev na světě neobejdeme. Společně nazdobily vajíčka a našly všechny ukryté zajíčky. Těšíme se na všechny budoucí školáky na zápise, který proběhne 21. dubna.

• Recitační a pěvecká soutěž v Neubuzi

V úterý 12.4. 2022 se někteří žáci z naší veselé školy zúčastnili recitační a pěvecké soutěže v Neubuzi. Ze soutěže s názvem Neubuzský skřivánek si několik našich žáků přivezlo krásné ceny, medaile a diplomy. Výhercům ještě jednou moc gratulujeme. Máme to ale šikovné děti. Ostatní žáci, kteří nesoutěžili, soutěž pozorovali z hlediště a své šikovné spolužáky podporovali. Soutěž se všem moc líbila, a nejen soutěžící si z ní odnesli krásné zážitky. Tímto bychom chtěli za ZŠ a MŠ Veselá moc poděkovat pořadatelům této soutěže v Neubuzi, a budeme se těšit na další kolo soutěže, které se uskuteční za rok na Veselé.

Paní učitelky

• Veselé Velikonoce

• Milí rodiče a přátelé školy,

přejeme Vám krásné a veselé Velikonoce! :-)

Všechny děti a celý kolektiv ZŠ a MŠ Veselá

• Pravěk ve výtvarné výchově

FOTOGALERIE

Ve výtvarné výchově jsme se v posledních několika týdnech přenesli s žáky 3., 4. a 5. ročníku do pravěku. Sledovali jsme videa, luštili pravěké křížovky a osmisměrky, stříhali a lepili obrázky. Dozvěděli jsme se nejen co to pravěk je, do jakého období pravěk datujeme, na jaká období jej rozdělujeme, kdo v pravěku žil apod., ale především jsme si vyzkoušeli několik výtvarných technik na motivy pravěku. Kreslili jsme pravěkou zvěř, pravěké nádoby a sošky, malovaly pravěké lidi a také jsme si vyrobili pravěké náhrdelníky z hlíny a přírodnin. Dětem se výrobky moc povedly a nyní se těšíme na další historické období, které budeme v hodinách výtvarné výchovy probírat.

Gabriela Pátková

• Den naruby

FOTOGALERIE

1.4.2022 se uskutečnila školní akce Den naruby. Učitelky se převlékly za učitele a
              my děti jsme zase chodily v pyžamech a županech. Měli jsme trička naruby
              anebo jsme si první dali mikinu a až pak triko.
              Bylo to super, měli jsme napřed matiku a potom češtinu. Celou 3. hodinu byla
              přestávka. Ve výtvarce učilo 5 dětí a všichni ostatní psali test, který spolužáci
              připravili. Když jsme šli na oběd, tak jsme jako první měli hlavní jídlo a potom
              polévku. Na dveřích od jídelny byl nápis Kotelna a na dveřích od kuchyně Sklep.
              Paní kuchařka si dokonce zavolala 2 pomocníky, kteří umývali nádobí a nalévali
              polévku. Byl to ten nejlepší den, který jsem kdy zažil.

Matouš Š. (5.ročník)

• Školní kolo recitační soutěže

• it

FOTOGALERIE

Ve středu 30. března se na naší škole konala recitační soutěž. Všechny děti přednesly vybranou
              básničku a následně porota vybrala ty nejlepší, kteří budou soutěžit v meziškolním kole v Neubuzi.
              Všichni žáci byli velmi šikovní a zaslouží si velkou pochvalu.
              Do dalšího kola postupují tito žáci: Eliška Š., Terezka M., Zdenička J., Deniska Š., Ellinka Č., Barunka N.,
              Gábinka U. a Daneček Š.
              Moc gratulujeme a budeme držet palce při recitování v Neubuzi.

• Přívesnický tábor pro děti z 1. stupně ZŠ

pro žáky 1. stupně opět připravujeme přívesnický tábor, který se uskuteční od 8. 8. do 12. 8. 2022.

Chceš zažít i letos týden plný her, putování a objevování kouzel, krás a pokladů místního lesa? Pokud ano, vyzvedni si ve škole přihlášku, spolu s rodiči ji vyplň a odevzdej zpět paní ředitelce.

Tábor je spolufinancován Evropskou unií z Operačního programu Zaměstnanost, proto je nutné doložit potřebné dokumenty, které naleznete na webových stránkách školy - https://vesela.edupage.org/a/primestsky-tabor

V ceně tábora jsou zahrnuty veškeré náklady (dopolední a odpolední svačiny, obědy, pojištění, materiální vybavení, odměny atd.).

Program si pro Vás i v letošním roce připravují Martina Juříková a Kristýna Červenková, které se na Vás velmi těší!