Novinky
Zjistěte, co je nového na naší Veselé školeSlavnostní ukončení školního roku
- 22. 6. 2026
Srdečně zveme všechny žáky, jejich rodiče i přátele školy na slavnostní ukončení školního roku. Po rozdání vysvědčení ve třídách se všichni setkáme na školní zahradě, kde se rozloučíme s žáky pátého ročníku i s jejich třídní paní učitelkou a společně ukončíme školní rok.
Těšíme se na vás!
- Slavnostní ukončení školního roku: Číst více
Sportovní den s Neubuzí
- 22. 6. 2026
V pátek 19. června jsme vyměnili školní lavice za dresy a vyrazili do nedaleké Neubuze na sportovní den. O napětí ani skvělé sportovní výkony nebyla nouze.
Bojovalo se o 2 poháry, které jsme si nakonec spravedlivě rozdělili. Ve vybíjené dominoval soupeř z Neubuze, a tak po delší době zaslouženě putoval pohár právě tam. U fotbalu ale naše sestava válela, soupeře porazila a tak pohár putoval k nám na Veselou.
- Sportovní den s Neubuzí: Číst více
Výlet do Permonia
- 19. 6. 2026
Ve čtvrtek 18. června se celá naše škola vydala na celodenní výlet do zábavního parku Permonium nedaleko Brna. Na žáky zde čekal bohatý program plný interaktivních úkolů a dobrodružství. Po příjezdu na místo se žáci rozdělili do skupin a obdrželi mapy areálu s instrukcemi. Starší žáci se následně vydali samostatně plnit úkoly a překonávat různé překážky. Jejich hlavním cílem bylo hledání skrytých kódů, které jim postupně odemykaly další trasy v parku. Mladším žákům pak s plněním úkolů a orientací v areálu pomáhaly paní učitelky. Všem skupinám se podařilo výzvy úspěšně splnit, a jako odměnu za své úsilí si každý odnesl památeční medaili nebo sošku. Tečku za vydařeným dnem udělalo závěrečné osvěžení ve vodě, po kterém jsme se všichni spokojení a plní dojmů vydali na cestu domů.
- Výlet do Permonia: Číst více
Těšíme se do školy
- 19. 6. 2026
Ve středu 17. 6. u nás na školní zahradě proběhlo seznamovací setkání, kde se potkali naši budoucí prvňáčci s budoucími třeťáky. Začali jsme krátkým představením a hrou na jména, po které následovaly další pohybové aktivity zaměřené na spolupráci. Během dopoledne jsme se hodně hýbali, seznamovali se, hráli si a možná se i něco nového naučili. Budoucí prvňáčci hlavně zjistili, že se školy vůbec nemusí bát, protože jim starší spolužáci v září rádi se vším pomůžou. Na všechny se po prázdninách moc těšíme!
- Těšíme se do školy: Číst více
Výlet MŠ do ZOO
- 19. 6. 2026
1. června nám počasí vůbec nepřálo. Lilo jako z konve, ale i tak jsme se na výlet do zoo vydali. Nejprve jsme pozdravili žirafy. Ty si právěpochutnávaly na snídani. Zvědavě nás přišly uvítat i surikaty, a pak hurá ke slonům. Ti byli tentokrát tak blízko, a tak jsme si je mohli pořádně prohlédnout. Děti se nemohly dočkat svačinky a tak jsme u tygrů udělali přestávku. Následovala cesta ke pštrosům a klokanům. Poté jsme se svezli vláčkem k Jukatánu. Ten jsme taky nevynechali. To už ale děti netrpělivě vyhlížely pavilon rejnoků. Odvážné děti si je s radostí pohladily. Po rejnocích jsme navštívili tučňáky. Nakonec společná fotka a zase zpátky do školy. Výlet se nám i přes déšť moc líbil a moc jsme si ho všichni užili.
- Výlet MŠ do ZOO: Číst více
Návštěva místní knihovny
- 17. 6. 2026
V úterý 16. 6. nás v knihovně uvítala paní knihovnice Sobotíková, která si pro děti na závěr školního roku připravila povídání o ilustrátorech knih. Představila nám ty nejznámější, ukázala jejich práci i to, jak takový jeden obrázek do knihy vzniká. Následně nám četla knihu o voskovkách a u toho žáci malovali obrázky podle dané barvy, o které jsme četli. Vznikla tak společná barevná díla, která nyní budou zdobit knihovnu.
- Návštěva místní knihovny: Číst více
Více informací o dění ve škole naleznete zde: