• Jablíčkový týden v MŠ

FOTOGALERIE

Tento týden jsme si v mateřské školce povídali o jablíčkách, zkoušeli jsme je vymodelovat, nakreslit a na závěr společnými silami jsme vytvořili velké dílo - výborný štrúdl, který jsme s chutí mohli sníst.

Paní učitelka Nábělková a Pekařová

• Učíme se v lese

V úterý vyrazili prvňáci a druháci ven do přírody. Na hřišti jsme se zahřáli společnou hrou na rozpoznávání obrázků. Poté naše cesta vedla do lesa. Po svačině na nás čekala práce. Druháci hledali ukrytá písmena, skládali abecedu, řadili slova a počítali do 20. Prvňáčci se věnovali počítání do 5, hledání písmenek a vymýšlení slov. Společně jsme si představili dopravní značky, které se teď v prvouce učíme. Pak přišel na řadu poslední úkol - stavba domečků. Počasí nám přálo. Užili jsme si to.

• Matematika u druháčků

Druháčci se učí počítat do 20. Rozdělují čísla na desítky a jednotky. K tomu používáme pokladnice s víčky. Červené označují desítky, žluté jednotky.

• Stavitel mostů

Dnes za námi přijela paní z MALÉ TECHNICKÉ UNIVERZITY. Dětem povyprávěla příběh o Karlu IV. a o stavění Karlova mostu. Žáci pak společně most postavili.

• Učíme se venku

Konečně se venku krásně oteplilo, proto využíváme nádherného babího léta a učíme se venku. Čerstvý vzduch a pohyb nám velmi prospívá.

• Pohádka O řepě

FOTOGALERIE

Naši nejmladší žáci poslouchali a povídali si o pohádkách. Pohádku O velké řepě společně s druháky zdramatizovali. Využili jsme moderních prostředků - dědeček zavolal babičku mobilním telefonem.

• Odpoledne v družince

Venku je krásně, tak toho hned využíváme. Vyrážíme ke koním. Přinesli jsme jim mrkvev a jablíčka. Další den naše cesta míří do knihovny. Paní Sobotíková pro nás připravila kouzelné povídání o knihách.

Květoslava Trtílková

• Do školy jen s rouškou!

Ministerstvo zdravotnictví dnes vydalo Mimořádné opatření, kde nařizuje povinné nošení roušek uvnitř všech budov. V souladu s tímto opatřením Vás žádám o dodržování těchto pravidel:

Žáci ZŠ

Od čtvrtka 10. 9. 2020 budou v budově školy nosit roušky ve společných prostorách školy (šatna, chodby, sociální zařízení, jídelna). Ve třídě a při konzumaci jídla si roušku mohou sundat.

Děti MŠ

Děti mateřské školy při pobytu ve škole nemusí roušku nosit.

Dospělé osoby

Ve všech prostorách základní i mateřské školy používejte prosím roušku, minimalizujte prosím pohyb v budově školy. Při vstupu do budovy školy si prosím vydezinfikujte ruce.

Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2.pdf

​​​​​​​

Mnohokrát Vám děkuji za spolupráci. V případě jakýchkoliv změn Vás budu neprodleně informovat.

• Spolupráce nám jde od ruky

Ve čtvrtek si žáci první třídy vytvářeli společná pravidla, která se budou snažit dodržovat. Druhá třída pokračovala ve vzájemném seznamování.

Po svačince jsme všichni společně vyrazili na hřiště a následně se odebrali do lesa, kde jsme si popovídali, jak bychom se v lese měli chovat a proč je pro nás příroda důležitá.

Poté se děti rozdělily do skupinek a spolupracovaly při tvorbě lesních domečků.Tato činnost je velmi bavila, rozvíjeli jsme nejen spolupráci, ale také komunikační dovednosti a především svoji fantazii.

Velmi se těšíme na další společné zážitky.

• Výuka náboženství

výuka náboženství bude pro přihlášené děti probíhat každé pondělí od 14:00 hod. do 14:45 hod. Náboženství bude vyučovat stejně jako vloni Bc. Adéla Feitová. Výuka začíná již v pondělí 7. 9. 2020.

• Dětská diskotéka

V neděli 30. 8. 2020 proběhla Dětská diskotéka na školní zahradě ZŠ a MŠ Veselá jako malé symbolické rozloučení s prázdninami. Některé děti se přišly jen po dlouhé době podívat a popovídat s kamarády, jiné si s chutí i zatancovaly a zasoutěžily.

Celou akci hudebně doprovázel DJ Březík, kterého již mnoho dětí zná z dřívějších akcí pořádaných pro děti. Maminky přichystaly pro děti občerstvení, ve kterém předvedly své kulinářské schopnosti ve formě sladkých i slaných koláčů, buchet, bábovek atd.

Celé odpoledne se neslo v duchu dobré nálady a krásného počasí.

Unie rodičů

• Třídní schůzky ZŠ

srdečně Vás zveme na úvodní třídní schůzky, které proběhnou v pondělí 07.09.2020 v 16:00 hodin v 1. třídě. Prosíme o Vaši účast, dozvíte se všechny důležité informace pro nadcházející školní rok a budeme se společně seznamovat s novým informačním systémem Edupage.

Těšíme se na společné setkání.

Petra Slováčková a Martina Vajďáková

• Seznamujeme se

Druhý školní den se nese ve znamení vzájemného poznávání dětí a paní učitelek. Nejprve jsme se seznamovali ve třídách a poté všichni dohromady. Vyzkoušeli jsme různé hry na rozvoj mluvení, kamarádství a postupného nastavování pravidel ve škole.

• Zahájení školního roku

Už je to tady. Začíná nový školní rok. Všichni se společně scházíme na školní zahradě. Paní ředitelka přivítala všechny děti a jejich rodiče. Pan starosta uvedl naše nejmladší žáčky. Jelikož nám počasí nepřálo, přesunuli jsme se do tříd. Prvňáčci měli svůj den jen pro sebe. Společně s paní učitelkou Martinou se dozvěděli něco o tom, co je tento rok bude čekat. Poslechli si příběh o lvu Alexovi a jeho školním snu. Ostatní děti se v druhé třídě seznamovaly s paní ředitelkou a paní učitelkou Michaelou. Těšíme se na další dny.